Dne 30. 11. se čtyři studenti naší školy zúčastnili Robosoutěže 2012, kterou již tradičně vyhlásilo ČVUT v Praze. Průběh soutěže nám popsali sami soutěžící:

"Konkurence byla veliká, ale na to jsme byli připravení. Soutěžilo 32 škol ze všech koutů České Republiky a přivezli si sebou roboty rozmanitých konstrukcí. Název soutěžní úlohy byl Mobilní most. Soutěžilo se z roboty LEGO Mindstrom. V praxi byla vytvořena dráha dlouhá 4,5 metru, na začátku bylo stoupání a na konci klesání. Uprostřed byla řeka (díra) dlouhá 30 cm, kterou jsme museli překonat. Při překonání se robot nesměl dotknout dna a také nesměl sjet z dráhy, nebo ztratit nějakou součástku. Po úspěšném rozřazovacím boji jsme skončili ve finálovém pavouku v osmifinále, což považujeme za úspěch, protože jsme do soutěže šli poprvé a moc jsme netušili, jak to celé probíhá a funguje."

Děkujeme Jakubu Michnovi, Vašku Grycovi, Štěpánu Zouharovi a Tomáši Trenzovi za vzornou reprezentaci naší školy.

r1 r2 

rb4