We are still learning

29. 9. 2023 | Aktuality | Darina Koblihová

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zkvalitnění výuky či práce s mládeží. V rámci našeho projektu ICT, nové metody a lepší jazyková vybavenost na SPŠ Jedovnice vyslala naše škola své pracovníky do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje.

Účastníci mobilit si tak zdokonalili znalosti cizích jazyků, zvýšili povědomí o jiných kulturách a zemích, osvojili si nové technologie, naučili se používat interaktivní prvky výuky a získali smysl pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola realizuje tento projekt od září 2021 do října 2023. Celý projekt je financován z fondů EU, organizován Domem zahraniční spolupráce. Projekt zahrnoval celkem 6 mobilit profesního rozvoje (staff training):

  • 4 metodologické kurzy v Irsku a na Maltě
  • 2 jazykové kurzy na Maltě

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete na webu naší školy v bloku Projekty, kde je odkaz na e-book z mobilit a odkaz na blog. Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.

Další aktuality

Exkurze do ÚPT Brno

Exkurze do ÚPT Brno

Ve čtvrtek 9. 11. navštívili žáci čtvrtých ročníků v rámci dnů otevřených dveří Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR v Brně. Mohli se tak na vlastní oči seznámit s konkrétní realizací poznatků teoretického vědeckého výzkumu v praxi. Read More

Číst dále