Okresní kolo v basketbalu

5. 11. 2023 | Sportovní akce | Dan Juříček

Dne 2. 11. 2023 proběhlo okresní kolo v basketbalu středních škol. Stejně jako minulé ročníky, tak i tento se odehrál ve sportovní hale města Blanska.

Do soutěže se přihlásilo 6 týmů, které byly následně rozlosovány do dvou skupin. Tým naší školy ve složení: Čeněk Luska, Anton Matula, Pavel Ondráček, Ondřej Badal, Šimon Kraváček, Matěj Kreutzer, Tomáš Koubek, František Fořtík a Tadeáš Kunc, byl rozlosován do skupiny A společně s týmy Gymnázia Blansko a SŠ TEGA Blansko. V druhé skupině pak byly týmy z Boskovic: Gymnázium Boskovice, VOŠ a SŠ Boskovice a SŠ André Citroëna Boskovice.

Kvůli časové úspoře se zápasy ve skupině hrály 2 x 10 minut, ostatní zápasy pak už jen 1 x 15 minut.

Ve skupině se hrály zápasy stylem „každý s každým“. První zápas jsme poměrně s přehledem vyhráli 30:8 nad týmem SŠ TEGA Blansko. Druhý zápas jsme odehráli s obhájci prvního místa z minulého roku týmem Gymnázia Blansko. Přes vyrovnanou první část, jsme nakonec prohráli 16:25.

Díky jedné výhře a jedné prohře ze skupiny jsme postupovali z 2. místa. V dalším zápase nás tedy čekal nejlepší tým ze skupiny B, Gymnázium Boskovice. Tento zápas jsme vyhráli hlavně díky výbornému startu, ve kterém jsme vedli 12:0. Zápas nakonec skončil 19:11 v náš prospěch.

Postoupili jsme tedy do finále, ve kterém nás opět čekal zápas proti Gymnáziu Blansko. V tomto zápase se nám dařilo již méně a nakonec jsme finálový zápas prohráli 13:29.

Náš tým tak nakonec skončil na krásném druhém místě. Všem zúčastněným blahopřeji a děkuji za úsilí, které při zápasech vynaložili.

Virtuální prohlídka

Další aktuality