Tato soutěž se tradičně koná v adventním čase před Vánoci. Epidemiologická situace a nařízení vlády ji však v tomto termínu nedovolily uspořádat. Pořadatel nejprve posunul termín soutěže na leden, ale ani tak ji nebylo možno uspořádat v tradičním pojetí. Bylo rozhodnuto, že se soutěž jako první v republice bude konat online.

Také letos jsme vystavovali naše funkční modely z LEGA na výstavě Svět kostek Olomouc. Více se dozvíte z našeho videa.

Před Velikonocemi jsem tradičně navštívili město Hranice. Jubilejní 23 ročník mezinárodní soutěže Hranické robotování měl opět rekordní účast. Soutěžilo přes sto žáků a studentů s 85 roboty. V této velké konkurenci skončil z naší školy nejlépe Marek Vintr, který se umístil na posledním bodovaném místě v kategorii Lego sledovačů čáry. Celkově se umístil na krásném 23. místě mezi všemi 85 sledovači. Konkurence byla veliká a tratě náročné s křižovatkami a překážkami. Svoji soutěžní premiéru si užili i naši prváci Marek Čech a Michal Kraus. Všem zúčastněným děkuji.

Ani letos nechyběla naše škola na MSV Brno. Robot skládající Rubikovu kostku se dokonce několikrát objevil v celostátním zpravodajství ČT 24 z veletrhu. A jak je na videu vidět, někdo umí kostku skládat dodnes ručně. Poděkování patří Lukáši Kocmanovi z 2.A za komentář a střih.

Naši učitelé se účastnili největší konference o 3D tisku v ČR. Tato konference byla součástí doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a byla věnovaná technologiím 3D tisku při vývoji výrobků. V celodenním bloku přednášek nechyběli zástupci všech velkých „hráčů“ na poli 3D tisku, ale i majitelé malých českých firem, které jsou na poli 3D technologií úspěšné. Součástí doprovodného programu byla i výstava 3D tiskáren a výrobků z nich. Velká část byla věnována i 3D skenování.

7. května uspořádala naše škola ve sportovní hale první ročník soutěže robotů Jedobot. Poděkování patří všem, kteří Ing. Vybíhalovi a panu Nečasovi s přípravou soutěže pomáhali.

Na výstavě Lega v Boskovicích nemohla naše škola chybět. Více naše první reportáž.

O víkendu 14. a 15. 3. 2015 jsem již po druhé vystavovali naše roboty na boskovické výstavě Lego Technic Show. Tentokrát byla výstava poprvé dvoudenní, ale i tak byl boskovický skleník neustále zaplněn. Návštěvnost byla opět vyšší než loni, výstavu navštívilo 2400 lidí.

Jarní jarmark Jedovnice aneb jak na vajíčka robotem
V sobotu 14. 3. 2015 probíhal v jedovnickém kulturním domě tradiční jarní jarmark. Prodávaly se regionální výrobky a proběhla i burza knih.

V sobotu a v neděli 7. a 8. 3. 2015 naše škola vystavovala na akci s názvem Pohyblivý svět 2015. Tato výstava stavebnice LEGO byla organizována diskusním fórem kostky.org a konala se v budově Cyrilometodějského gymnázia v Brně. Předmětem této výstavy byly zejména stavebnice z řady Technic, Mindstorms, ale též modely vlaků a statické modely. Výstava obsahovala 6 expozic, rozdělených dle tematických celků.

Jarní prázdniny na průmyslovce patřily exkurzím. Vydali jsme se až do Vrchlabí a jeho okolí. Nejdříve jsme navštívili místní pivovar Hendrych, kde jsme byli poučení o výrobě piva. Dále jsme zjistili vše o vytavování a foukání skla ve sklárnách Novosad & syn Harrachov. Součástí sklárny je i velká historická brusírna, která je technickou památkou. Pro pohon brusírny je využívána malá vodní elektrárna z roku 1937.